Stabdžių kaladėlių keitimas Vilniuje - AutoAra

Kada transporto priemonei reikalingas stabdžių kaladėlių keitimas? Kadangi, daugelio automobilio detalių naudojimo laikas yra ribotas, stabdžių kaladėlių keitimas tampa būtinas procesas. Pajutus neįprastus požymius stabdžių sistemoje, tokius kaip girgždesys atsirandantis  dėl stabdžių kaladėlių bei disko sluoksnio trinties, kreipkitės į patikimus specialistus. Tokia stabdžių kaladėlių būklė eksploatuojant automobilį vairuotojui ir keleiviams gali sukelti realų pavojų.


Tad, jei stabdydami išgirdote nenatūralių garsų, stabdomas automobilis mėtosi į šonus, rekomenduojame kreiptis į profesionalų autoservisą, atliekantį stabdžių patikrą (diagnostiką). Nors, stabdžių kaladėlių keitimas yra gana neilgai trunkantis veiksmas, jį reikėtų patikėti kompetentingiems meistrams – vienas neteisingas stabdžių kaladėlių keitimo proceso veiksmas gali lemti rimtas problemas eksploatuojant transporto priemonę. Mūsų autoservise dirbantys specialistai, naudoja tik patikimą, tinkamą, profesionalią įrangą, todėl Jūsų automobilio stabdžių kaladėlių keitimas Vilniuje pas mus itin profesionalus ir greitas.


https://autoservisas-vilniuje.lt/stabdziu-kaladeliu-keitimas-vilnius


Stabdžių kaladėlių keitimas. Atliekamas kai:

Stabdžių kaladėlių keitimas – būtina automobilio priežiūros dalis, kurią profesionalams patikėti reiktų reguliariai. Stabdžių kaladėlės bei stabdžių diskai nuolat jaučia trintį, taigi per tam tikrą laikotarpį šios detalės genda, nusidėvi – automobiliui reikalingas stabdžių kaladėlių keitimas. Stabdžių kaladėlių nusidėvėjimo lygiui įtakos turi vairavimo stilius, transporto priemonės eksploatavimo sąlygos, automobilio dalių kokybė bei stabdžių sistemos būklė. Be vizualinės patikros ir garsų, kuriuos galite girdėti stabdant, stabdžių efektyvumo sumažėjimas taip pat gali rodyti, kad kaladėlės nusidėvėjo. Jeigu pastebite, kad automobilio sustojimo atstumas pailgėja arba pedalas tapo "minkštesnis", tai gali reikšti, kad kaladėlės turi būti pakeistos.


Stabdžių kaladėlių tarnavimo kilometražas gali būti nuo 15 iki net 50 tūkst. km. Taip pat svarbi tampa piktograma Jūsų transporto priemonės prietaisų skydelyje – tai dar vienas signalas, kad kažkas ne taip. Atsižvelgdami į ilgametę mūsų autoserviso meistrų patirtį rekomenduojame bent kas trečią kartą, kai keisite stabdžių kaladėles, kartu keisti ir stabdžių diskus.


Primename, kad pastebėję gedimų požymius, turėtumėte skubėti į autoservisą atlikti automobilio stabdžių sistemos ir/ar važiuoklės remontą. Stabdžių remonto uždelsimas, laiku neatlikti darbai gali lemti labai rimtas pasekmes. Stabdžių sistemos gedimo priežastys gali būti labai įvairios: netinkamas stabdžių skystis. Jis higroskopiškas, galintis iš oro sugerti vandens garus. Vienas pagrindinių būtinybių stabdžių skysčiui – aukšta užvirimo temperatūra. Kuo temperatūra aukštesnė, tuo geresnis stabdžių skystis.


Neretai stabdant stabdžių diskai ir trinkelės stipriai įkaista, todėl tam tikroje temperatūroje stabdžių skystis gali pradėti kaisti, užvirti, taip sukeldamas rimtų stabdžių sistemos sutrikimų. Rekomenduojama stabdžių skystį keisti bent kartą per dvejus metus. Taigi, skambinkite nedelsiant.


 

Registracija
Internetu arba +37065948053

 


Stabdžių sistema.

Stabdžiai skirstomi į rūšis pagal:

1) paskirtį: darbo, atsarginius, stovėjimo ir pagalbinius;

2) stabdymo būdo: mechaninius (frikcinius), hidraulinius ir elektrinius;

3) mechanizmo tipą: būgninius, diskinius ir juostinius;

4) stabdžių pavaros tipą: stabdžius su mechanine, hidrauline, elektrine ir mišria pavara;

5) mechanizmų išdėstymą; ratų ir transmisinius stabdžius;

6) tai kuo valdomi: rankinius, kojinius ir inercinius.


Automobilio stabdžių sistema yra reikalinga važiuojančios transporto priemonės greičiui mažinti arba visai ją sustabdyti. Pagrindinės automobilio dinaminės savybės ir darbo našumas priklauso būtent nuo stabdžių sistemos veikimo. Kuo greičiau galima sustabdyti automobilį, tuo didesnis būna saugus greitis, tad ir automobilis gali važiuoti greičiau. Stabdžių sistema – svarbiausia transporto saugos priemonė, todėl stabdžių kaladėlių patikra bei stabdžių kaladėlių keitimas tampa būtinu procesu.


Stabdžių kaladėlių keitimas. Stabdžių svarba ir patikra

Neretai nuo nelaimingų atsitikimų išgelbsti gerai veikiantys stabdžiai. Svarbu, kad įsibėgėjęs automobilis būtų stabdomas kuo greičiau. Tačiau stabdymo procesas vyksta ne taip, kaip mes tikimės. Jei padangos ir kelio paviršiaus sukibimo koeficientas netinkamas, ratai slysta arba užsiblokuoja (sustoja), ir stabdymas bei jo kelias ženkliai pailgėja. Stabdymo kelią sutrumpinti padeda stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS). ABS reguliuoja slėgį stabdžių sistemoje automatiškai, sutrukdo stabdomiems ratams blokuotis, taip sukeliant slydimą.


Sistemos jutikliais informacija apie ratų sukimosi greitį, automobilio lėtėjimą po stabdymo, stabdžių sistemos slėgį ir kt. perduodama elektra „varomam“ stabdžių valdymo blokui. Šis elektroninis blokas, gavęs naujos informacijos iš jutiklių, ją apdoroja ir stabdžių valdymo mechanizmams siunčia tam tikras komandas.


Valdymo mechanizmai, gavę elektroninius nurodymus, sumažina, padidina arba palaiko tokį patį stabdžių sistemos slėgį. Į šiuolaikinius automobilius montuojamos ištobulintos ABS sistemos. Spaudžiant stabdžio pedalą slėgis sistemoje nebesudaro, laidais elektroniniam stabdžių valdymo blokui perduodamo signalo. Šis, susumavęs duomenis apie automobilio greitį, apkrovą ir kt., nustato tinkamą, atskirą kiekvieno rato stabdymo jėgą. Tada elektroninis stabdžių valdymo blokas vykdantiesiems mechanizmams – hidrauliniam mazgui ir darbiniams ratų cilindrams siunčia stabdymo įsakymą. Kai kurie automobiliai turi elektroninius nusidėvėjimo jutiklius, kurie įspėja apie kaladėlių būklę. Jeigu automobilio prietaisų skydelyje dega stabdžių indikatoriaus lemputė, tai gali reikšti, kad reikia patikrinti stabdžių sistemą.


Ši sistema leidžia pataisyti vairuotojo klaidas, jei jis, neįvertinęs kelio sąlygų, per staigiai nuspaudžia stabdžius. Kad įsitikintumėte ar visos šios sitemos veikia rekomenduojama stadžių patikra. Akcentuojame, kad profesionali stabdžių patikra gali išgelbėti Jūsų bei Jūsų keleivių gyvybes. Taip pat primename, kad autoservise visa naudojama įranga yra profesionali, todėl mes gebame tiksliai nustatyti gedimo priežastį. Taigi, mūsų autoserviso pagalba stabdžių kaladėlių keitimas atliekamas greitai ir efektyviai.


https://autoservisas-vilniuje.lt/stabdziu-kaladeliu-keitimas-vilnius


Ar būtinas keisti visų ratų stabdžių kaladėlių keitimas iškart?

Nors nėra būtinas visų keturių ratų stabdžių kaladėlių keitimas vienu metu, rekomenduojama keisti abiejų priekinių arba abiejų galinių ratų kaladėles kartu. Tai užtikrina stabdžių sistemos balansą ir optimalų stabdymo efektyvumą. Paprastai priekinės kaladėlės dėvisi greičiau, todėl šių stabdžių kaladėlių keitimas reikalingas dažniau.


 Pagrindinės priežastys:

  • Vienodas nusidėvėjimas. Keičiant kaladėles poromis (priekyje ar gale) užtikrinamas vienodas stabdymo jėgos paskirstymas. Tai svarbu vairuojant ir stabdant, kad automobilis išlaikytų stabilią trajektoriją.

  • Saugumas. Nusidėvėjusios stabdžių kaladėlės gali sukelti ilgesnį stabdymo kelią ar netgi stabdžių veikimo sutrikimą. Todėl svarbu, kad visi stabdžiai veiktų efektyviai ir saugiai.

  • Ekonomiškumas. Kartais, nors ir retai, gali pasitaikyti, kad vienos ašies stabdžių kaladėlės nusidėvi greičiau nei kitos. Tai gali būti dėl įvairių priežasčių, dėl netolygaus svorio pasiskirstymo automobilyje arba dėl specifinio vairavimo stiliaus. Nors galima keisti tik vienos ašies kaladėles, rekomenduojama patikrinti ir kitų ratų būklę, kad būtų išvengta galimų būsimų problemų.

Stabdžių kaladėlių keitimas Vilniuje. Kodėl AutoAra?

 Automobilio priežiūros bei remonto paslaugų spektras

Ar Jums reikalingas stabdžių kaladėlių keitimas, o gal tiesiog reguliarus techninis automobilio aptarnavimas? AutoAra – teikiamas itin platus įvairių automobilių remonto paslaugų spektras. Vairuotojai vertina mūsų autoserviso darbuotojų kvalifikaciją, patikimumą, kultūrą


Kainų skaidrumas

Mūsų AutoAra servisas įsipareigoja palaikyti aiškią ir teisingą kainodarą bei užtikrinti greitą, bet kokybišką paslaugų teikimą. Supratimas apie klientų laiko vertę skatina mus veikti sparčiai ir veiksmingai. Detalus kainų struktūros išdėstymas, išankstinis sąmatų pateikimas prieš pradedant bet kokius darbus ir sąžiningas požiūris į visus reikalingus automobilių taisymo ar priežiūros darbus - mūsų veiklos principai. Mes taip pat nuolat siūlome mūsų klientams įvairias specialias akcijas ir nuolaidas. Sekite mūsų veiklą socialinėse medijose, kad visada būtumėte informuoti apie naujausius pasiūlymus.


Patirtis

AutoAra specialistai - tai aukšto lygio profesionalai, turintys išsamias žinias ir ilgametę patirtį. Jie yra pasirengę įveikti įvairiausius iššūkius ir siūlyti geriausius sprendimo variantus, kad Jūsų automobilis veiktų nepriekaištingai.


Apsilankyti mūsų, AutoAra servise, kad patys įsitikintumėte, kaip išskirtinės kokybės paslaugos gali prailginti tinkamą Jūsų automobilio eksploatavimą. 


 

Registracija
Internetu arba +37065948053


D.U.K.


Automobilio stabdžių kaladėles reikia keisti, kai:

  • Girdimi keisti garsai: Girdisi cypimas, švilpimas ar šlifavimo garsai, kai stabdoma.
  • Sumažėjęs stabdymo efektyvumas: Automobilis stabdo prastai arba stabdant reikia stipriai spausti stabdžių pedalą.
  • Vizualinė apžiūra: Kaladėlių storis sumažėjęs iki mažiau nei 3-4 mm. Dauguma kaladėlių turi įmontuotus dėvėjimo indikatorius, kurie leidžia lengviau pastebėti, kada reikia keisti kaladėles.
  • Vibracija: Stabdant jaučiama vibracija arba automobilis "plaukioja".

Rekomenduojama reguliariai tikrinti stabdžių kaladėles kas 10,000-15,000 kilometrų arba pagal gamintojo nurodymus.

Stabdžių kaladėlių keitimo kaina priklauso nuo automobilio modelio, naudojamų kaladėlių kokybės. Vidutiniškai kaladėlių keitimo kaina svyruoja nuo 50 iki 150 eurų už ašį (priekinės arba galinės kaladėlės), įskaitant darbo ir detalių kainą. Prabangesniuose arba specializuotuose automobiliuose šios kainos gali būti aukštesnės.

Stabdžių kaladėlių keitimas paprastai trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos kiekvienai ašiai, priklausomai nuo automobilio tipo ir mechaniko patirties. Profesionalūs autoservisai gali atlikti darbą greičiau dėl specializuotos įrangos ir patirties. Jei keičiate kaladėles pats, darbai gali užtrukti ilgiau, ypač jei tai darote pirmą kartą.